Liga

Chellenger dla tenisistów amatorów

 

Proponowane przez klub Matchpoint rozgrywki Ligowe przeznaczone są dla tenisistów amatorów.

Celem Ligi jest chęć popularyzacji tenisa ziemnego jako ważnej dyscypliny sportu oraz zmobilizowania do systematycznej gry i współzawodnictwa jak najszerszego grona osób.

Liga ma stanowić również bodziec do doskonalenia poziomu gry. Zawodnicy zawsze zobowiązani są do przestrzegania zasad fair play: koleżeńskiego współzawodnictwa na korcie, dbania nie tylko o indywidualny wynik, a także do godnego zachowania w trakcie całej rywalizacji.

Na czym dokładnie polega Liga?

Przede wszystkim, zawodnicy znajdujący się na liście rankingowej rywalizują ze sobą “krok po kroku”. System ten polega na tym, że tenisista może wyzwać na mecz jednego z poprzedzających go na liście zawodników. Jeśli zwycięży, zajmuje na liście miejsce pokonanego, przesuwając jego oraz ewentualnie następnych zawodników o 1 miejsce w dół. W przypadku porażki tenisisty wyzywającego, układ listy pozostaje bez zmian.

Zapraszamy wszystkie tenisistki oraz wszystkich tenisistów, którzy pragną sprawdzić swoje umiejętności w sytuacjach meczowych do udziału w rozgrywkach ligowych.