O nas

Matchpoint Żyrardow hale pojedyncze

 

Klub Matchpoint w nowej, żyrardowskiej odsłonie rozpoczął swą działalność w kwietniu 2014 roku. Zakończyliśmy już odrestaurowywanie i adaptację budynku, który znajduje się przy dawnym lodowisku oraz została wybudowana pierwsza kryta hala.

 

 

Klub Matchpoint Żyrardów

Klub tenisowy Matchpoint powstał w 2014 roku z inicjatywy kilku żyrardowian: pasjonatów, tenisistów i trenerów. Obiekt funkcjonuje na terenie dawnych kortów tenisowych zlokalizowanych w starym parku na osiedlu Żeromskiego. Planowane jest sukcesywne rozbudowywanie klubu o kolejne 4 korty. Docelowo klub będzie dysponował siedmioma oświetlonymi kortami, z czego cztery będą całoroczne – kryte i ogrzewane. Na terenie klubu powstanie również nowy budynek  z recepcją, restauracją , lobby i zapleczem sanitarnym.

 

Misja

 

Misją klubu tenisowego Matchpoint było stworzenie w Żyrardowie profesjonalnego, całorocznego klubu tenisowego. Powstało miejsce skierowane zarówno do osób, które czynnie uprawiają tę dyscyplinę sportu, jak i dla nowych,  zainteresowanych rozpoczęciem nauki.

Na rosnącej nieustająco popularności tenisa chcielibyśmy zbudować nową jakość w dostępie do tej szlachetnej dyscypliny w Żyrardowie. Pragniemy rozwijać i kontynuować nasze tenisowe tradycje poprzez integrację środowiska tenisowego oraz wychowanie i wyszkolenie doskonałych zawodników.

Oferta klubu obejmuje szkolenie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Naszym celem jest jednoczesne zapewnienie profesjonalnego szkolenia tenisowego opartego na standardach Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF), jak również dogodnych warunków do realizacji celu poprzez zagwarantowanie odpowiedniej infrastruktury klubowej.

Jednym z głównych założeń było stworzenie odpowiednich warunków do gry nie tylko na poziomie rekreacyjnym, lecz również zawodniczym. W tym celu powołana została sekcja sportowa, działająca pod postacią Grup Sportowych, zajmująca się szkoleniem dzieci i młodzieży oraz dająca im możliwość gry w oficjalnych turniejach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Tenisowego (PZT).